My Favorite Movies
| hieislover01's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 2 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 3 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 4 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 7 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 11 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 12 |
The Curve (Dead Man's Curve) 1998, R) |
|
| 13 |
Zatch Bell! 2005, Unrated)
I have seen a few of the english dubbed up to where Sherri and Brago fight Zoiphis and save Koko. But after that cartoon network had quit playing it. So I've been watching the japanese version with english subs. I have to say it's a hell of alot better than the english dubbed. I have seen almost the whole series (minus the last 9 episodes) and have seen both movies for the seires. I loved every episode and movie. Great series for action and a little comedy if you like that in an anime. |













