My Favorite Movies
| heyjay37's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 3 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 4 |
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954, Unrated) |
|
| 5 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 6 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |
|
| 7 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 8 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 9 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 10 |
Fight Club 1999, R) |










