Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  HeruWLaksono's Rating My Rating
1
The Last of the Mohicans 1992,  R)
2
Die Hard 1988,  R)
3
The Untouchables 1987,  R)
4
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
5
The Killing Fields 1984,  R)
6
Platoon 1986,  R)
7
The Game 1997,  R)
8
Basic Instinct 1992,  R)
9
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
10
Clear and Present Danger 1994,  PG-13)
11
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
12
Du shen (God of Gamblers) 1989,  Unrated)
13
Saving Private Ryan 1998,  R)
14
Face/Off 1997,  R)
15
The Rock 1996,  R)
16
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
17
The Beach 2000,  R)
18
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
19
The Aviator 2004,  PG-13)
20
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
21
Broken Arrow 1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments