My Favorite Movies
| herminalove's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 2 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 3 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 4 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 6 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 7 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 8 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Gangster No. 1 2000, R) |
|
| 10 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) 2001, R) |
|
| 12 |
Girl With a Pearl Earring 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 14 |
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004, PG) |
|
| 15 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 16 |
Monty Python's Life of Brian 1979, R) |
















