My Favorite Movies


  henzliu's Rating My Rating
1
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust) 1978,  Unrated)
2
Queer As F..K 2002,  Unrated)
3
Queer Duck - The Movie 2006,  Unrated)
4
Fabulous! The Story of Queer Cinema 2006,  Unrated)
5
The Old, Weird America: Harry Smith's Anthology of American Folk Music 2006,  PG)
6
Strega Nona... and More Caldecott Award-Winning Folk Tales 2004,  Unrated)
7
Gimlet 1995,  Unrated)
8
Moulin Rouge 1952,  Unrated)
9
Fay Grim 2006,  R)
10
Another Gay Movie 2006,  R)
11
American Dreamz 2002,  PG-13)
12
Midnight Movies: From the Margin to the Mainstream 2005,  Unrated)
13
The Last of England 1987,  Unrated)
14
Take The Flame: Gay Games: Grace, Grit & Glory 2005,  Unrated)
15
Small Town Gay Bar 2007,  Unrated)
16
Movies, Aspirin and Vultures (Cinema, Aspirina e Urubus) ,  Unrated)
17
Rock Bottom: Gay Men & Meth 2006,  Unrated)
18
Fiction (Ficcio) 2006,  Unrated)
19
Toots 2006,  Unrated)
20
Movies in the Mind (Kino im Kopf) 1996,  Unrated)
21
Zorro, the Gay Blade 1981,  PG)
22
What Boys Like (The Groomsmen) (The Wedding Bet) 2004,  R)
23
Nine Dead Gay Guys (9 Dead Gay Guys) 2003,  R)
24
Nico and Dani (Krámpack) 2000,  R)
25
P.S. 2004,  R)
26
Matou a Família e Foi ao Cinema (Killed the Family and Went to the Movies) 1970,  Unrated)
27
The Invisible 2007,  PG-13)
28
Pollock 2000,  R)
29
Bad News Bears 2005,  PG-13)
30
Shakespeare Was a Big George Jones Fan: Cowboy Jack Clement's Home Movies 2002,  Unrated)
31
The Gay Divorcee 1934,  Unrated)
32
Brady Bunch Home Movies 1995,  Unrated)
33
The Dead Girl 2006,  R)
34
The Hoax 2007,  R)
35
The Mist 2007,  R)
36
Movies of Color - Black Southern Cinema 2002,  Unrated)
37
Howard Hughes: His Women and His Movies 2000,  Unrated)
38
Zombi 2 1979,  R)
39
Manson Family Movies 1984,  Unrated)
40
Rodgers & Hammerstein - The Sound of Movies 1995,  Unrated)
41
Killer Snakes 4 Movies 2002,  Unrated)
42
Gay Purr-ee 1962,  G)
43
V-Day - Until the Violence Stops 2003,  Unrated)
44
Home Movies 1980,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments