My Favorite Movies
| helicon14's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Green Street Hooligans 2005, R)
Pretty Bubbling Bubbles, pretty bubble floating in the air! They fly so high, they reach the sky! And like my dreams they fall and die! Forever bubblings bubbles, pretty bubbles in the air!! United (Clap) United (Clap) United (Cheer) |
|
| 2 |
The Marksman 2005, R) |
|
| 3 |
Hitman 2007, R) |
|
| 4 |
Hellboy 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Daredevil 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 7 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 8 |
Stranger Than Fiction 2006, PG-13) |
|
| 9 |
The Whole Nine Yards 2000, R) |
|
| 10 |
Kumo no mukô, yakusoku no basho (The Place Promised in Our Early Days) 2004, Unrated) |










