Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  helena166's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
2
Pulp Fiction 1994,  R)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
Wedding Crashers 2005,  R)
5
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
6
Forrest Gump 1994,  PG-13)
7
The Matrix 1999,  R)
8
Finding Nemo 2003,  G)
9
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
10
Shrek 2001,  PG)
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
13
Mean Girls 2004,  PG-13)
14
Transformers 2007,  PG-13)
15
Grease 1978,  PG)
16
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
17
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
18
A Walk to Remember 2002,  PG)
19
The Godfather 1972,  R)
20
Donnie Darko 2001,  R)
21
Sin City 2005,  R)
22
Old School 2003,  R)
23
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
24
Zoolander 2001,  PG-13)
25
Little Miss Sunshine 2006,  R)
26
50 First Dates 2004,  PG-13)
27
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
28
Office Space 1999,  R)
29
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
30
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
31
Top Gun 1986,  PG)
32
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
33
The Breakfast Club 1985,  R)
34
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
35
Back to the Future 1985,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments