My Favorite Movies
| Hectjrz's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 2 |
Hable con Ella (Talk to Her) 2002, R) |
|
| 3 |
Metropolis 1927, PG-13) |
|
| 4 |
All About My Mother (Todo Sobre Mi Madre) 1999, R) |
|
| 5 |
Boogie Nights 1997, R) |
|
| 6 |
Swimming Pool 2003, R) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 8 |
Heavenly Creatures 1994, R) |
|
| 9 |
Los Olvidados (The Young and the Damned) 1950, Unrated) |
|
| 10 |
Cube 1997, R) |
|
| 11 |
Dancer in the Dark 2000, R) |
|
| 12 |
The Celebration (Festen) 1998, R) |
|
| 13 |
Irreversible 2002, Unrated) |
|
| 14 |
Midaq Alley 1998, Unrated) |
|
| 15 |
Persepolis 2007, PG-13) |















