My Favorite Movies


  heatherlpink's Rating My Rating
1
Catacombs 2008,  R)
Catacombs
seen this a while ago it was a good performance by pink but not the best film it shouldof been released in the cineman tho, there was a lot of boring bits in between which seemed to drag it out and the ending was certainly not expected! haha! hope this is the first of many for pink <3
2
The Butterfly Effect 2004,  R)
The Butterfly Effect
Best film av ever seen :D love ashton <3
3
Stand by Me 1986,  R)
Stand by Me
i love the song and this film <3
4
Panic Room 2002,  R)
Panic Room
aw this was such a great film av watched it loadz of times :D
5
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
thrilling stuff! great film!
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
captain jack makes this film for me :D
7
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
he just added acting to his list of talents <3
8
28 Days Later 2002,  R)
28 Days Later
my kind of film lol :D
9
Scream 1996,  R)
Scream
the original and best
10
Green Street Hooligans 2005,  R)
Green Street Hooligans
great film
11
The Animal 2001,  PG-13)
The Animal
funny stuff :D
12
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
gd story and 'tell me something good' also an amazing song :D
13
She's the Man 2006,  PG-13)
14
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
15
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
16
Final Destination 2 2003,  R)
17
Final Destination 3 2006,  R)
18
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
20
Scream 2 1997,  R)
21
Scream 3 2000,  R)
22
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
this was a great film 10/10
23
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
The Sixth Sense
I only saw like an hour of it and i really want to see the rest but what i saw was so good, great film!! <3

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments