My Favorite Movies
| heartdavy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 2 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 3 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964, PG) |
|
| 4 |
The Machinist 2003, R) |
|
| 5 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Dark City 1998, R) |
|
| 7 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 8 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 9 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 10 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 11 |
Ju-on: The Grudge 2003, R) |
|
| 12 |
Wolf Creek 2004, R) |
|
| 13 |
The Texas Chainsaw Massacre 1974, R) |
|
| 14 |
Day of the Dead 1985, Unrated) |
|
| 15 |
End of the Century - The Story of the Ramones 2003, Unrated) |














