My Favorite Movies
| he77es's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 2 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 3 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 4 |
Grindhouse 2007, R) |
|
| 5 |
No Country for Old Men 2007, R) |
|
| 6 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 7 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 8 |
Across the Universe 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Paprika 2006, R) |
|
| 10 |
Star Trek 2009, PG-13) |
|
| 11 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |
|
| 12 |
Me and You and Everyone We Know 2004, R) |
|
| 13 |
The City of Lost Children (La Cité des Enfants Perdus) 1997, R) |
|
| 14 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 15 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 16 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 17 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 18 |
Memento 2000, R) |
|
| 19 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 20 |
To Live (Huozhe) 1994, R) |
|
| 21 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 22 |
Avatar 2009, PG-13) |






















