Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  hchick692001's Rating My Rating
1
Next 2007,  PG-13)
Next
FREAKIN AMAZING!!!! LOOOVEED IT!! man it just got better and better through he whole thing.. but clif hanger which means there will be a nother!!! SWEET!!
2
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
soo funny.. omg lol
3
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
hehe nicolas cage is amazing def 1 of my fav actors... hes got an awsome bod too.. lol
4
The Number 23 2007,  R)
The Number 23
I love this movie its great!!!! i was into it through the whole thing i even forgot i had popcorn!!!..i am gonna go see it a gain and i cant wait untill it comes out onto dvd!!
5
Epic Movie 2007,  PG-13)
6
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
omg omg omg nothin hotter than a built guy that can Break DAnce.. well there is one a built guy on a crotchrocket.. omg now thats yummy
7
Employee of the Month 2006,  PG-13)
Employee of the Month
This Movie is amazing...Dane Cook is a great actor and i think this part was very good for him. Great stroy about a guy proving himself to a girl he doesnt really know...True Love is what grows between them...
8
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
amazing cute story bout couple from 2 different worlds that fall in love
9
Dane Cook: Vicious Circle 2006,  Unrated)
10
Rent 2005,  PG-13)
11
Drive Me Crazy 1999,  PG-13)
12
Open Season 2006,  PG)
13
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
17
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
18
Secret Window 2004,  PG-13)
19
From Hell 2001,  R)
20
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
21
Finding Neverland 2004,  PG)
22
Sleepy Hollow 1999,  R)
23
Don Juan DeMarco 1995,  PG-13)
24
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
25
Die Hard 1988,  R)
26
The Black Dahlia 2006,  R)
27
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
28
Scary Movie 2000,  R)
29
Scary Movie 2 2001,  R)
30
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
31
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
32
Date Movie 2006,  PG-13)
33
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
34
Cellular 2004,  PG-13)
35
Hostel 2006,  R)
36
Stephen King's It 1990,  Unrated)
37
Van Helsing 2004,  PG-13)
38
The Tommyknockers 1993,  R)
39
Scream 1996,  R)
40
Scream 2 1997,  R)
41
Scream 3 2000,  R)
42
Freddy vs. Jason 2003,  R)
43
Final Destination 2000,  R)
44
Final Destination 2 2003,  R)
45
Final Destination 3 2006,  R)
46
Needful Things 1993,  R)
47
Con Air 1997,  R)
48
The Blues Brothers 1980,  R)
49
Stripes 1981,  R)
50
Groundhog Day 1993,  PG)
51
Ghostbusters 1984,  PG)
52
Ghostbusters 2 1989,  PG)
53
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
54
Wayne's World 1992,  PG-13)
55
Wayne's World 2 1993,  PG-13)
56
Hot Shots! 1991,  PG-13)
57
Hot Shots! Part Deux 1993,  PG-13)
Hot Shots! Part Deux
Better than the first
58
Airplane! 1980,  PG)
59
Airplane 2 - The Sequel 1982,  PG)
60
French Kiss 1995,  PG-13)
French Kiss
Funny,Romantic... its caaute!
61
The Naked Gun - From the Files of Police Squad! 1988,  PG-13)
62
The Jerk 1979,  R)
63
A Fish Called Wanda 1988,  R)
64
High Anxiety 1978,  PG)
65
Spaceballs 1987,  PG)
66
Silent Movie 1976,  PG)
67
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
68
Blazing Saddles 1974,  R)
69
Blue Collar Comedy Tour: The Movie 2003,  PG-13)
70
Blue Collar Comedy Tour Rides Again 2004,  Unrated)
71
The Man with Two Brains 1983,  R)
72
The Sting 1973,  PG)
73
The Lonely Guy 1983,  R)
74
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
75
Dead Men Don't Wear Plaid 1982,  PG)
76
Creepshow 1982,  R)
77
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
I love horror movies!!
78
Men in Black 1997,  PG-13)
79
Men in Black II 2002,  PG-13)
80
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
Indiana Jones and the Temple of Doom
love all the movies i cant wait for the fourth one
81
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
82
XXX 2002,  PG-13)
XXX
LOVE it!! to bad my "friend" stole it:(
83
X-Men 2000,  PG-13)
84
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
85
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
86
Shrek 2001,  PG)
87
Shrek 2 2004,  PG)
88
Hairspray 2007,  PG)
89
Transformers 2007,  PG-13)
90
1408 2007,  PG-13)
91
The Skeleton Key 2005,  PG-13)
92
The Lion King 1994,  G)
93
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
94
The Lion King 1 1/2 2004,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments