My Favorite Movies
| hazeliz062's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 2 |
The Neverending Story 1984, PG) |
|
| 3 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 4 |
Gremlins 1984, PG) |
|
| 5 |
Sister Act 1992, PG) |
|
| 6 |
Twister 1996, PG-13) |
|
| 7 |
Beethoven 1992, PG) |
|
| 8 |
Big 1988, PG) |
|
| 9 |
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984, PG) |
|
| 10 |
Beverly Hills Cop 1984, R) |
|
| 11 |
Sister Act 2: Back in the Habit 1993, PG) |
|
| 12 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 13 |
Carrie 1976, R) |
|
| 14 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 15 |
The Shining 1980, R) |
|
| 16 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 17 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 18 |
Dr. Dolittle 1998, PG-13) |
|
| 19 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 20 |
Jumanji 1995, PG) |




















