My Favorite Movies


  1. haylz213
  2. Hayley

I really do love so many movies but there is too many to choose from! I Just picked out some random ones that i really really love and could watch over and over!! Leave me a message if you like them too.. xoxo

  haylz213's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
The notebook would definatley have to be one of my favourite movies of all time. The story line is so good, even though it is sad i love it! Its such a cute story. Rachel McAdams is one of my fave actresses and Ryan Gosling is just hot! hehe
2
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
My fave movie! Awsum! Great! Love it! Best chick flick ever... i think ive seen it that many times i know every word lol.
3
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
I think alot of people would have to love this movie just cos leonardo dicaprio is in it and he's hot! lol nah, seriously it is a great movie, i think every 1 would agree. I just hate the ending because its so sad, the fact that its a true story makes it even sadder :'( Oh well, i love it.
4
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
I love the chad!! This is the best movie he has been in by far!! he is so good in it, and hilary is just awsum too. Its a really cute story and i recommend it to all girls(and guys) that love chick flicks and anyone that loves chad as much as me ;). Its also really funny... ha ha the step mum cracks me up!! :P
5
Billy Madison 1995,  PG-13)
Billy Madison
THE BEST ADAM SANDLER MOVIE EVER!!!
6
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
This has to be one of the greatest animated movies of all time!! :) i love it!
7
Jumanji 1995,  PG)
8
Bring It On 2000,  PG-13)
9
She's All That 1999,  PG-13)
She's All That
Ive seen this movie soo many times and every time i see it i never get sick of it. Its also a really good chick flick (lol as u can tell i like these kinds of movies). Love it
10
The Parent Trap 1998,  PG)
The Parent Trap
I watched this movie so many times when i was younger it was like my favourite movie, i still do love it. It has a really great story line about two twin girls that get seperated at birth and 1 has to live with there dad and 1 has to live with their mum. They meet each other at a summer camp and realise that they are twins and yeah blah blah long story short.. its great! Lindsay Lohan does a really good job in it too. :)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments