My Favorite Movies
| haylee591's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 2 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 5 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 6 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 7 |
In Her Shoes 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Because I Said So 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Ma Mere,(Meine Mutter),(My Mother) 2004, NC-17) |
|
| 10 |
Swimming Pool 2003, R) |
|
| 11 |
Y Tu Mamá También 2001, R) |
|
| 12 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Me and You and Everyone We Know 2004, R) |
|
| 14 |
Havoc 2005, R) |
|
| 15 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Closer 2004, R) |
|
| 17 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 18 |
Love and Basketball 2000, PG-13) |
|
| 19 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 20 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 21 |
The Watcher in the Woods 1981, PG) |
|
| 22 |
Blue Valentine 2010, R) |






















