My Favorite Movies


  haydemendez's Rating My Rating
1
Stepmom 1998,  PG-13)
2
Bride Wars 2009,  PG)
3
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
4
My Best Friend's Girl 2008,  R)
5
Almost Famous 2000,  R)
6
Raising Helen 2004,  PG-13)
7
Alex & Emma 2011,  PG-13)
8
Cutlass 2007,  PG)
9
I'm Still Here: Real Diaries of Young People Who Lived During the Holocaust 2005,  Unrated)
10
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
11
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
12
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
13
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
14
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
15
Mona Lisa Smile 2003,  PG-13)
16
The Prince and Me 2004,  PG)
17
A Guy Thing 2002,  PG-13)
18
The Devil's Own 1997,  R)
19
Down to You 2000,  PG-13)
20
A Little Trip to Heaven 2005,  R)
21
I Love You, I Love You Not 1997,  PG-13)
22
The '60s 1999,  PG-13)
23
Wicked 1998,  R)
24
Before Women Had Wings 1997,  Unrated)
25
The Holiday 2006,  PG-13)
26
Road to Perdition 2002,  R)
27
Closer 2004,  R)
28
The Aviator 2004,  PG-13)
29
Cold Mountain 2003,  R)
30
The Talented Mr. Ripley 1999,  R)
31
My Blueberry Nights 2007,  PG-13)
32
Immortality (The Wisdom of Crocodiles) 2000,  R)
33
Immortality 2000,  Unrated)
34
What Happens in Vegas 2008,  PG-13)
35
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
36
Gangs of New York 2002,  R)
37
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
38
My Sister's Keeper 2009,  PG-13)
39
A Cinderella Story 2004,  PG)
40
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
41
Raise Your Voice 2004,  PG)
42
The Perfect Man 2005,  PG)
43
Material Girls 2006,  PG)
44
He's Just Not That Into You 2009,  PG-13)
45
50 First Dates 2004,  PG-13)
46
My Date with Drew 2003,  PG)
47
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
48
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
49
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
50
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
51
Home Fries 1998,  PG-13)
52
Everyone Says I Love You 1996,  R)
53
Far from Home 1989,  R)
54
Pretty Woman 1990,  R)
55
Nights in Rodanthe 2008,  PG-13)
56
Runaway Bride 1999,  PG)
57
Shall We Dance 2004,  PG-13)
58
I'm Not There 2007,  R)
59
Autumn in New York 2000,  PG-13)
60
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
61
The Proposal 2009,  PG-13)
62
Two Weeks Notice 2002,  PG-13)
63
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
64
The Lake House 2006,  PG)
65
Premonition 2007,  PG-13)
66
While You Were Sleeping 1995,  PG)
67
Murder by Numbers 2002,  R)
68
Forces of Nature 1999,  PG-13)
69
The Thing Called Love 1993,  PG-13)
70
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
71
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
72
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
73
Enough 2002,  PG-13)
74
Jersey Girl 2004,  PG-13)
75
Angel Eyes 2001,  R)
76
Blood & Wine 1996,  R)
77
If Only 2004,  PG-13)
78
Sex and the City 2008,  R)
79
Sex and the City 2 2010,  R)
80
Notting Hill 1999,  PG-13)
81
Erin Brockovich 2000,  R)
82
Steel Magnolias 1989,  PG)
83
Elizabethtown 2005,  PG-13)
84
The Client 1994,  PG-13)
85
Bernard and Doris 2007,  Unrated)
86
The Wedding Date 2005,  PG-13)
87
Just Married 2003,  PG-13)
88
Uptown Girls 2003,  PG-13)
89
Girl, Interrupted 1999,  R)
90
Riding in Cars with Boys 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments