My Favorite Movies
The movies that came, then got stuck and will be remembered forever.
| hassanfan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 2 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 3 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 4 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 5 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 6 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 7 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 8 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 9 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |
|
| 10 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |
|
| 11 |
The Princess Bride 1987, PG) |











