Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  HardyzChicka's Rating My Rating
1
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
OMG Its Like The BEst Movie Ever I like The Bllopers but the bit where patrick drilled a hole through the french book was so cute
and i liked how bianca pucnched and kicked that guy oh and also the bit where that guy askes patrick and they call each other names
Guy-Trailer Park
Patrick-Fabio
i love that line so much!!!

RIP HEath :(
2
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
My Fav Movie So Far Hopefully A number 2 comes out!!!!!!!!!!!!!!!!
3
Read it and Weep 2006,  G)
Read it and Weep
JASON DOLLEY SO HOT!!!
4
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie 1995,  PG)
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie
MY FAV MOVIE SO WAT DO U THINK
5
The Game Plan 2007,  PG)
6
The Patriot 2000,  R)
The Patriot
It makes me cry everysingle time i watch it GOSH!
RIP Heath:(
7
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
A Knight's Tale
HES SO HOT!!!!!!!!!!! cAnt believe hes DEAD AHHHHHHHHHHHHHHHHHH
Its was so funny at the very end LOL

RIP heath we will all miss u
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Parts of it were good NEED QUIDITCH!!!
9
Hairspray 2007,  PG)
Hairspray
The First song and i canhear the bells were crap the rest was good!!
10
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
James Franco Shouldnt have died!!!!
11
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
LOVED IT!!!!
12
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
My favourite Horror Movie
13
Turbo: A Power Rangers Movie 1997,  PG)
Turbo: A Power Rangers Movie
WHEN I SAW IT KEPT STOPPING
14
She's the Man 2006,  PG-13)
15
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
Kinda Scary but still GOOD
16
Get Over It 2001,  PG-13)
Get Over It
SOOOOO FUNNY I WAS LMAO
17
RV 2006,  PG)
RV
COOL
18
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D 2005,  PG)
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D
TAYLOR( SHARKBOY) IS SO CUTE
19
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
my fav princess diary
20
Ned Kelly 2004,  R)
Ned Kelly
Heath Ledger Will live on i havent watched the movie but i know that ill love it
We will remember u heath we will always luv u
RIP Heath LEdger
January 23 2008
21
Not Another Teen Movie 2001,  R)
Not Another Teen Movie
Hate that Exchange student my brother kept pausing on her and what is up with Chris Evans side burns. I still loved it.
22
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
I Need To HAVE THIS!!!!!!!!!!
23
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
I NEED THIS
24
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Orlando so sexy
25
Thunderbirds 2004,  PG)
Thunderbirds
LOVED IT WITH VANESSA AND THAT DUDE IT MADE A GOOD MATCH
26
The Princess Diaries 2001,  G)
The Princess Diaries
HILARIOUS
27
Ice Princess 2005,  G)
Ice Princess
IT WAS SOOOOO COOL ESPESIALLY TEDDY
28
George of the Jungle 1997,  PG)
29
George Of The Jungle 2 2003,  PG)
George Of The Jungle 2
BEST GEORGE OF THE JUNGLE
30
Spy Kids 3-D - Game Over 2003,  PG)
Spy Kids 3-D - Game Over
I WISH THEY MADE ANOTHER ONE
31
High School Musical 2006,  G)
32
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
The Best Harry POtter SO FAR
33
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
34
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
35
Little Man 2006,  PG-13)
36
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
One of the best harry potter
37
Spy Kids 2001,  PG)
38
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams 2002,  PG)
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams
I say Its the least fav spy kid of mine
39
Honey, I Shrunk the Kids 1989,  PG)
40
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
ITS got 2 of my fav actors and it is so COOL
41
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
Good and kinda Scary
42
Final Destination 2 2003,  R)
Final Destination 2
Why did kimberly have to kill Clear she was my fav character
43
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
the Second one is Better
44
Baby Geniuses 1999,  PG)
Baby Geniuses
OH ITS SO CUTE
45
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
The Benchwarmers
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA OK ILL STOP HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ILL REALLY STOP HAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA IM SORRY ANYWAY LMAO MOVIE
46
Glory Road 2006,  PG)
Glory Road
OMG ITS SO FREAKING SAD LEAVE ME HOMIES ALONE
47
Raise Your Voice 2004,  PG)
48
Big Daddy 1999,  PG-13)
49
Bringing Down The House 2003,  PG-13)
50
What a Girl Wants 2003,  PG)
51
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls
HILARIOS
52
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
Cheaper by the Dozen
SPEECHLESS
53
Madagascar 2005,  PG)
Madagascar
HILARIOUS
54
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
Charlie's Angels
THEY ROCK
55
Peter Pan 2003,  PG)
Peter Pan
HES HOTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTI MEAN COME ON U GOT TO ADMIT
56
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
57
Daddy Day Care 2003,  PG)
58
Rush Hour 1998,  PG-13)
59
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
One word HILARIOS
60
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
It is one of the best shows its got comedy sadness and teamwork.
61
Head Over Heels 2001,  PG-13)
Head Over Heels
OMG FREDDIE PRINZE JNR uh fred when r u going to have a child????
62
Holiday in the Sun 2001,  G)
Holiday in the Sun
ONE OF THE BEST MOVIES EVER DUDE
63
Passport To Paris 1999,  G)
Passport To Paris
MK AND ASH ROCK
64
Around the World in 80 Days 2004,  PG)
Around the World in 80 Days
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA OK OK ILL STOP BUT ITS HELL FUNNY
65
Cellular 2004,  PG-13)
Cellular
CHRIS EVAN CHRIS EVANSCHRIS EVAN CHRIS EVANSCHRIS EVAN CHRIS EVANSCHRIS EVAN CHRIS EVANSCHRIS EVAN CHRIS EVANSCHRIS EVAN CHRIS EVANSCHRIS EVAN CHRIS EVANS OK OK ILL STOP BUT GO CHRISSSSSSSSSSSSSSS
66
Take the Lead 2006,  PG-13)
67
The Man 2005,  PG-13)
The Man
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAAAAAAAAA CAN I KEEP GOING
68
Barbershop 2002,  PG-13)
Barbershop
FINALLY SOMETHING GOOD GO ICE CUBE
69
Taxi 2004,  PG-13)
Taxi
HILARIOUS
70
Rat Race 2001,  PG-13)
71
Billy Madison 1995,  PG-13)
72
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
73
Brokeback Mountain 2005,  R)
74
Eurotrip 2004,  R)
Eurotrip
HILARIOUS
75
Beverly Hills Ninja 1997,  PG-13)
Beverly Hills Ninja
HAHAHAHAHHAAAA THIS IS SO FUNNY
76
The Little Vampire 2000,  PG)
The Little Vampire
i love this movie
77
Beauty Shop 2005,  PG-13)
Beauty Shop
LOVE IT
78
The Pacifier 2005,  PG)
The Pacifier
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
HAHAHAHA
HAHAHAHAHAH}
HAHAHAHAHAHA
ect keep on going
79
Stuart Little 1999,  PG)
Stuart Little
go michael
80
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
81
Ella Enchanted 2004,  PG)
Ella Enchanted
HUGH DANCY
82
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
Dude, Where's My Car?
LMAO through the whole movie
83
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
84
Material Girls 2006,  PG)
85
Blue Streak 1999,  PG-13)
86
Knight's Tale ,  PG-13)
Knight's Tale
I LOVE HEATH LEDGER WELL I THINK THATS HIS NAME
87
Black Knight 2001,  PG-13)
Black Knight
HAHAHAHAHA ILOVE MARTIN LAWRENCE
88
S.W.A.T. 2003,  PG-13)
S.W.A.T.
COOL
89
Jimmy Neutron - Boy Genius 2001,  G)
90
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
91
Bedazzled 2000,  PG-13)
92
Just Married 2003,  PG-13)
93
Clueless 1995,  PG-13)
94
The Hot Chick 2002,  PG-13)
95
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
96
Four Brothers 2005,  R)
97
Bring It On Again 2004,  PG-13)
98
I, Robot 2004,  PG-13)
99
Nanny McPhee 2006,  PG)
100
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
101
Van Helsing 2004,  PG-13)
102
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous
HAHAHAHAHAHAHAHA AGAIN
103
Last Holiday 2006,  PG-13)
104
King Arthur 2004,  PG-13)
105
Just Friends 2005,  PG-13)
Just Friends
HAHAHAHAHAHAHAHA AGAIN!!!!!!!!
106
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
Shanghai Noon
hahahahahahahahaha JUST THINKING ABOUT IT
107
Monsters, Inc. 2001,  G)
Monsters, Inc.
oH bOO IS ADORABLE
108
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie
LOVED IT I HATE THE PAOLO GUY I LOVED HER ITALIAN LOOK
109
A Bug's Life 1998,  G)
A Bug's Life
A GOOD KIDS FILMED ITS COOL
110
Big Momma's House 2000,  PG-13)
111
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
112
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
113
Bad Boys 1995,  R)
114
Back to the Future Part II 1989,  PG)
115
Freaky Friday 2003,  PG)
116
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
i wish i could have powers
117
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
So FUNNY
118
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
CHAD so HOT
119
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
FOR ME
120
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
Funny but kinda for adults
121
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
Its better than the 2nd
122
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Its for the whole family
123
Norbit 2007,  PG-13)
124
The Haunted Mansion 2003,  PG)
The Haunted Mansion
loved it HILARIOUS

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments