My Favorite Movies


  hannebolan's Rating My Rating
1
Ringu (Ring) 1998,  Unrated)
Ringu (Ring)
probable the best ringu-movie, much better then the american
2
Ringu 2 (Ring 2) 1999,  Unrated)
Ringu 2 (Ring 2)
scary
3
Ringu 0 2001,  Unrated)
Ringu 0
The best on of the ringu-movies, scary
4
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
i'm pretty tired of this one, the japanese is better
5
The Grudge 2 2006,  PG-13)
The Grudge 2
I've only seen this once, but it was fucking good
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
little tired of it, but jack is so handsome
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
so GOOD!!! i love jack!!!
8
Chakushin Ari (One Missed Call) 2004,  R)
Chakushin Ari (One Missed Call)
not som scary
9
Revenge of the Nerds 1984,  R)
Revenge of the Nerds
so fucking funny!!!
10
Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise 1987,  PG-13)
Revenge of the Nerds II: Nerds in Paradise
the first one is better
11
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
Edward Scissorhands
he's so cute
12
Notting Hill 1999,  PG-13)
13
Grease 1978,  PG)
Grease
love this movie!
14
Grease 2 1982,  PG)
15
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Makes me cry :'(
16
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
good

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments