Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  hannahff9's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
i <3 harry potters.obviously.. :]
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
omgg tom felton is so hot in this one.. :D
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
this one is my favorite one:]
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
i love harry potter
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
i dont have it yet but i am getting it for christmas and i canttt waittt:]
6
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
=]
7
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
loved it but it wasnt scary..
8
Premonition 2007,  PG-13)
9
The Invisible 2007,  PG-13)
10
The Outsiders 1983,  PG)
The Outsiders
this is my favorite fucking movie ever.
11
That Was Then... This Is Now 1985,  R)
That Was Then... This Is Now
it was pretty good.loved it.
12
Tex 1982,  PG)
Tex
this is my other fucking favorite movie:D
13
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
=]
14
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
loved it.
15
Rumble Fish 1983,  R)
Rumble Fish
i read the book but i didnt get it..the movie was good though
16
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
17
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
18
I'll Always Know What You Did Last Summer 2006,  R)
19
The Borrowers 1998,  PG)
20
Hairspray 2007,  PG)
Hairspray
i went with courtney to see this:] it was good.ahahahahahh john travolta was a woman..haa.that cracked me up.
21
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
fucking good.:]
22
Transformers 2007,  PG-13)
23
Blades of Glory 2007,  PG-13)
24
Wild Hogs 2007,  PG-13)
25
Click 2006,  PG-13)
Click
it was so good.! and it was sad..
26
Anger Management 2003,  PG-13)
27
The Karate Kid 1984,  PG)
28
House of Wax 2005,  R)
29
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
=]
30
White Fang 1991,  PG)
31
The Core 2003,  PG-13)
32
Thirteen 2002,  R)
33
Girl, Interrupted 1999,  R)
34
High School Musical 2006,  G)
35
High School Musical 2 2007,  G)
36
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
37
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments