My Favorite Movies
| handibabytg's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 2 |
Running With Scissors 2003, R) |
|
| 3 |
Saving Grace 2000, R) |
|
| 4 |
Wag the Dog 1997, R) |
|
| 5 |
Raging Bull 1980, R) |
|
| 6 |
Cape Fear 1991, R) |
|
| 7 |
A Bronx Tale 1993, R) |
|
| 8 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 10 |
La Cage Aux Folles 1978, R) |
|
| 11 |
La Cage Aux Folles II 1980, R) |
|
| 12 |
Moonstruck 1987, PG) |
|
| 13 |
True Romance 1993, R) |
|
| 14 |
War in the Desert - The True Stories Behind the Gulf War 1991, the Six Day War 1967, and the Battle 1980, Unrated) |
|
| 15 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 16 |
Dead Man Walking 1995, R) |
|
| 17 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 18 |
The Hudsucker Proxy 1994, PG) |
|
| 19 |
West Side Story 1961, PG) |
|
| 20 |
Mystic River 2003, R) |
|
| 21 |
Alice's Restaurant 1969, R) |
|
| 22 |
Racing With the Moon 1984, PG) |






















