My Favorite Movies
This list might change, because I love different kinds of movies.
| hamm1365's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shining 1980, R) |
|
| 2 |
Alien 1979, R) |
|
| 3 |
Eraserhead 1977, R) |
|
| 4 |
No Country for Old Men 2007, R) |
|
| 5 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 6 |
Inception 2010, PG-13) |
|
| 7 |
The Elephant Man 1980, PG) |
|
| 8 |
Up 2009, PG) |
|
| 9 |
Pinocchio 1940, G) |
|
| 10 |
Barton Fink 1991, R) |










