Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ham4lyf's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
2
The Notebook 2004,  PG-13)
3
Wedding Crashers 2005,  R)
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
5
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
6
Mean Girls 2004,  PG-13)
7
Old School 2003,  R)
8
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
9
Little Miss Sunshine 2006,  R)
10
Pretty Woman 1990,  R)
11
Step Up 2006,  PG-13)
12
50 First Dates 2004,  PG-13)
13
Transformers 2007,  PG-13)
14
Love Actually 2003,  R)
15
Saving Private Ryan 1998,  R)
16
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
17
An Affair to Remember 1957,  Unrated)
18
Stranger of Mine (Unmei janai hito) 2005,  Unrated)
19
Forever Mine 1999,  R)
20
Child of Mine 2005,  Unrated)
21
Seduced: Pretty When You Cry 2001,  R)
22
Take Her, She's Mine 1963,  Unrated)
23
Imagine Me & You 2005,  R)
24
Be With You (Ima, ai ni yukimasu) 2004,  Unrated)
25
Everyone Says I Love You 1996,  R)
26
I'll Never Forget You (The House in the Square) (Man of Two Worlds) 1951,  Unrated)
27
Not Without My Daughter 1990,  PG-13)
28
First Daughter 2004,  PG)
29
A Soldier's Daughter Never Cries 1998,  R)
30
Gideon's Daughter 2004,  Unrated)
31
Father and Daughter 2000,  Unrated)
32
First Daughter 1999,  Unrated)
33
My Date with the President's Daughter 1998,  Unrated)
34
Don't Touch My Daughter 1991,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments