My Favorite Movies
| hallykell1974's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 2 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 4 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 6 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Almost Famous 2000, R) |
|
| 8 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 9 |
The Departed 2006, R) |
|
| 10 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 11 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 12 |
American History X 1998, R) |
|
| 13 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 15 |
Underworld 2003, R) |
|
| 16 |
A Guide to Recognizing Your Saints 2006, R) |
|
| 17 |
Lords of Dogtown 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Daredevil 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Walking Tall 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Swordfish 2001, R) |
|
| 22 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 23 |
Hustle & Flow 2004, R) |
|
| 24 |
Be Cool 2005, PG-13) |
|
| 25 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |

























