My Favorite Movies


  Haligarda's Rating My Rating
1
Gladiator 2000,  R)
2
The Patriot 2000,  R)
3
Shooter 2007,  R)
4
Braveheart 1995,  R)
5
Windtalkers 2002,  R)
6
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
7
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
8
Con Air 1997,  R)
9
300 2007,  R)
10
Doom 2005,  R)
11
Without A Paddle 2004,  PG-13)
12
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
13
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
14
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
15
The Wizard of Oz 1939,  G)
16
Ice Age 2002,  PG)
17
Finding Nemo 2003,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments