Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Haj11's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
OMG! best film of 2007! AWESOME!!!
2
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
3
Nirvana Live! Tonight! Sold Out!! 1994,  Unrated)
4
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
5
Back to the Future 1985,  PG)
6
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
7
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
Tenacious D in: The Pick of Destiny
absolutely hilarious! wettin maself lafin!
8
Men in Black II 2002,  PG-13)
9
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
10
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
11
Cruel Intentions 1999,  R)
12
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
13
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
14
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
15
Casanova 2005,  R)
16
Clueless 1995,  PG-13)
17
Cocktail 1988,  R)
18
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
19
Erin Brockovich 2000,  R)
20
Freaky Friday 2003,  PG)
21
Grease 1978,  PG)
22
Heartbreakers 2001,  PG-13)
23
Love Actually 2003,  R)
24
Mean Girls 2004,  PG-13)
25
Mona Lisa Smile 2003,  PG-13)
26
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
27
National Treasure 2004,  PG)
28
The Parent Trap 1998,  PG)
29
Peter Pan 1953,  G)
30
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
31
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
32
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
33
The Princess Diaries 2001,  G)
34
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
35
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
36
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
37
Two Weeks Notice 2002,  PG-13)
38
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
39
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
40
I, Robot 2004,  PG-13)
41
XXX 2002,  PG-13)
42
Back to the Future Part III 1990,  PG)
43
Back to the Future Part II 1989,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments