My Favorite Movies
| Haibane's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 2 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 3 |
Battle Royale 3D 2001, Unrated) |
|
| 4 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 5 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 6 |
The Dark Crystal 1982, PG) |
|
| 7 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 8 |
Batoru rowaiaru II: Chinkonka (Battle Royale II) 2003, Unrated) |
|
| 9 |
Janghwa, Hongryeon (A Tale of Two Sisters) 2003, R) |
|
| 10 |
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) 2001, R) |
|
| 11 |
Visitor Q (Bijitā Q) 2001, R) |











