My Favorite Movies
| haggardraz's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Kaubôi Bibappu: Tengoku no Tobira (Cowboy Bebop the Movie: Knockin' on Heaven's Door) 2001, R) |
|
| 2 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 3 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 5 |
Casshern 2004, Unrated) |
|
| 6 |
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004, Unrated) |
|
| 7 |
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) 2001, R) |
|
| 8 |
Blade 1998, R) |
|
| 9 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 10 |
Thank You For Smoking 2005, R) |
|
| 11 |
Haggard 2002, R) |
|
| 12 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 13 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |













