My Favorite Movies


  hagelslagje's Rating My Rating
1
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
2
The Science of Sleep 2006,  R)
3
Donnie Darko 2001,  R)
4
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
5
Requiem for a Dream 2000,  R)
6
The Dark Crystal 1982,  PG)
7
Pan's Labyrinth 2006,  R)
8
Wristcutters - A Love Story 2006,  R)
9
Little Miss Sunshine 2006,  R)
10
Being John Malkovich 1999,  R)
11
Garden State 2004,  R)
12
The Darjeeling Limited 2007,  R)
13
The Life Aquatic with Steve Zissou 2004,  R)
14
Tideland 2005,  R)
15
Magnolia 1999,  R)
16
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
17
Spirited Away 2001,  PG)
18
Control 2007,  R)
19
Lost In Translation 2003,  R)
20
Marie Antoinette 2006,  PG-13)
21
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
22
Ratatouille 2007,  G)
23
The Fountain 2006,  PG-13)
24
American History X 1998,  R)
25
Modigliani 2004,  R)
26
Inception 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments