My Favorite Movies
| habibtiamira's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Carlito's Way 1993, R) |
|
| 2 |
Casino 1995, R) |
|
| 3 |
Hustle & Flow 2004, R) |
|
| 4 |
Scarface 1983, R) |
|
| 5 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 6 |
Chris Rock: Never Scared 2004, Unrated) |
|
| 7 |
New Jack City 1991, R) |
|
| 8 |
A Bronx Tale 1993, R) |
|
| 9 |
The Untouchables 1987, R) |
|
| 10 |
Raging Bull 1980, R) |
|
| 11 |
Heat 1995, R) |
|
| 12 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 13 |
Awakenings 1990, PG-13) |
|
| 14 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Boyz n the Hood 1991, R) |
|
| 16 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |

















