Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  h3th3ar's Rating My Rating
1
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
Music and Lyrics
BRILLIANT FILM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! could watch it hundreds of times more :D I would even give it MORE STARS if i could !!!!!
2
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
my favorite film ever!!!
3
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
1 of my all time fav films!!!!!
4
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
anoither one of my all time fav films
5
Garfield - The Movie 2004,  PG)
Garfield - The Movie
Lov this film have to watch it all the time!
6
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
7
Anastasia 1997,  G)
Anastasia
Still love this film after all this time
8
Hocus Pocus 1993,  PG)
Hocus Pocus
An old favirout
9
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
Great film!!!!!
10
Chicago 2002,  PG-13)
Chicago
Very gd musical
11
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
At first i didnt really want to watch it but after i did i thought it was bloody brilliant!!!
12
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
Tim Burton is a legend
13
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 2011,  PG-13)
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2
It was brillient.... they ended on a high note where they actually made the film somewhere near as good as the book..... definitly want to watch again and again!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments