My Favorite Movies
| Gwennily's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Darling Lili 1970, G) |
|
| 2 |
Doctor Zhivago 1965, PG-13) |
|
| 3 |
The Tamarind Seed 1974, PG) |
|
| 4 |
Star! 1968, G) |
|
| 5 |
Summer Magic 1963, G) |
|
| 6 |
Pollyanna 1960, G) |
|
| 7 |
Pete's Dragon 1977, G) |
|
| 8 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 9 |
Annie 1981, PG) |
|
| 10 |
Roman Holiday 1953, Unrated) |
|
| 11 |
Hello, Dolly! 1969, G) |
|
| 12 |
Grease 1978, PG) |
|
| 13 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 14 |
Bedknobs and Broomsticks 1971, G) |
|
| 15 |
The Parent Trap 1961, G) |
|
| 16 |
Freaky Friday 2003, PG) |
|
| 17 |
Sabrina 1954, Unrated) |
|
| 18 |
New York Minute 2004, PG) |
|
| 19 |
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004, PG) |
|
| 20 |
Evolution 2001, PG-13) |
|
| 21 |
Matilda 1996, PG) |
|
| 22 |
A Fish Called Wanda 1988, R) |
|
| 23 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 24 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 25 |
Elf 2003, PG) |
|
| 26 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 27 |
Christmas with the Kranks 2004, PG) |
|
| 28 |
The Hunchback of Notre Dame 1996, G) |
|
| 29 |
Mary Poppins 1964, G) |
|
| 30 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 31 |
Peter Pan 1953, G) |
|
| 32 |
Stepmom 1998, PG-13) |































