Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  gwendie's Rating My Rating
1
Gundam Seed Destiny TV Movie 1 2006,  Unrated)
Gundam Seed Destiny TV Movie 1
^^
2
Attack of Pin-Up Boys 2007,  Unrated)
Attack of Pin-Up Boys
they'r very talented in many ways-singing,dancing,acting,modeling,DJ,uhhh god..wat else they havent done..?sarangi SuJu
3
Sydney White 2007,  PG-13)
Sydney White
very interesting! at first i dont really like the main actress coz she also played a main role in 'What A Girl Want'. but in 'Sydney White', i think she did well. applause!
4
Ada apa dengan cinta? (What's Up with Love?) 2002,  Unrated)
Ada apa dengan cinta? (What's Up with Love?)
cinta dua dunia yang ditemukan oleh satu. sastera!
5
She's All That 1999,  PG-13)
She's All That
i really really really in love wif this movie, since i was 12
6
Gundam Seed Destiny TV Movie II: Their Respective Swords 2008,  Unrated)
Gundam Seed Destiny TV Movie II: Their Respective Swords
my fav, Asran Zara! love it!
7
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
8
Garfield: A Tail of Two Kitties 2006,  PG)
9
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
10
Starship Troopers 1997,  R)
11
Because I Said So 2007,  PG-13)
Because I Said So
i love this movie coz of Gabriel Macht!!! i like his character, Johnny rite? oo i forgot already hahaha. very sweet man and most of all, he loves his son, great dad hah. but i dun like mandy moore's character,milly, in here.
"you slept with him too?!"
argh! im glad johnny asked that. played with 2 guys at the same time?! wth! but anyway, thank god milly choose johnny,finally.hah..relief... but it's not fair to Scott's character.
but so far,i love this movie :)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments