My Favorite Movies
Movies I like best
| gurudan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Cloverfield 2008, PG-13) |
|
| 2 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 3 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 4 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Underworld 2003, R) |
|
| 6 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 7 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Underworld: The Rise of the Lycans 2009, R) |
|
| 9 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 10 |
Gran Torino 2008, R) |
|
| 11 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995, R) |
|
| 12 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 13 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 14 |
Inglourious Basterds 2009, R) |
|
| 15 |
I Am Number Four 2011, PG-13) |















