My Favorite Movies
| GuRu26's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 2 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 3 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Good Luck Chuck 2007, R) |
|
| 5 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 6 |
The Departed 2006, R) |
|
| 7 |
300 2007, R) |
|
| 8 |
Saw IV 2007, R) |
|
| 9 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 10 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 11 |
Saw 2004, R) |
|
| 12 |
Saw II 2005, R) |
|
| 13 |
Saw III 2006, R) |
|
| 14 |
An Inconvenient Truth 2006, PG) |
|
| 15 |
Saw (short film) 2003, Unrated) |
|
| 16 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 17 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 18 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 19 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 20 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 22 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 23 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 24 |
Enemy of the State 1998, R) |























