My Favorite Movies


  gunnison's Rating My Rating
1
The Last Dragon 1985,  PG-13)
The Last Dragon
it a very good movie
2
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
it a good movie about dancing and fallin in love
3
Earth Girls Are Easy 1989,  PG)
Earth Girls Are Easy
i love this movie.it funny and a good romance movie.
4
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006,  PG-13)
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter)
it a good figthing movie to bad it jet li last movie
5
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
From Dusk Till Dawn
good
6
From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter 1999,  R)
7
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money 1998,  R)
8
Dawn of the Dead 2004,  R)
9
You Got Served 2004,  PG-13)
10
I'm Gonna Git You Sucka! 1988,  R)
11
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
it funny
12
Roll Bounce 2005,  PG-13)
Roll Bounce
if cool bow wow is so cute
13
Cradle 2 the Grave 2003,  R)
14
Black Knight 2001,  PG-13)
15
Are We There Yet? 2003,  PG)
16
Seed Of Chucky 2004,  R)
17
Bride of Chucky 1998,  R)
18
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
19
I Can Do Bad All By Myself 2009,  PG-13)
20
Meet the Browns 2004,  Unrated)
21
Madea's Class Reunion 2003,  Unrated)
22
Madea's Family Reunion 2002,  PG-13)
23
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
24
The Warriors 1979,  R)
25
The Longest Yard 2005,  PG-13)
26
The Longest Yard 1974,  R)
27
Date Movie 2006,  PG-13)
Date Movie
good movie
28
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
29
Jackass - The Movie 2002,  R)
30
Final Destination 2000,  R)
31
Final Destination 3 2006,  R)
32
Final Destination 2 2003,  R)
33
Children of the Corn II: The Final Sacrifice 1992,  R)
34
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
35
Jason X 2001,  R)
36
Johnson Family Vacation 2004,  PG-13)
37
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
38
Getting Played 2006,  PG-13)
39
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
this is crazy
40
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
i just love this movie
41
The Butterfly Effect 2 2006,  R)
42
The Butterfly Effect 2004,  R)
43
Slither 2006,  R)
44
Click 2006,  PG-13)
45
Crank 2006,  R)
46
Freddy vs. Jason 2003,  R)
47
Evil Dead 2 1987,  R)
48
Resident Evil 2002,  R)
49
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
Resident Evil - Apocalypse
i love this movie
50
The Evil Dead 1981,  R)
51
Hitch 2005,  PG-13)
52
Scary Movie 2000,  R)
53
Scary Movie 2 2001,  R)
54
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
55
Eight Legged Freaks 2002,  PG-13)
56
Sky High 2005,  PG)
57
House of the Dead 2003,  R)
58
House of the Dead 2: Dead Aim (All Guts No Glory) 2006,  R)
59
Cabin Fever 2002,  R)
60
High School Musical 2006,  G)
61
High School Musical 2 2007,  G)
62
House of Wax 2005,  R)
63
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
64
Norbit 2007,  PG-13)
65
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
66
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
67
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
68
Phat Girlz 2006,  PG-13)
Phat Girlz
good movie
69
White Chicks 2004,  PG-13)
70
The Wiz 1978,  G)
71
Beauty and the Beast 1991,  G)
72
Grease 1978,  PG)
73
Carrie 1976,  R)
74
The Rage: Carrie 2 1999,  R)
75
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
76
Creepshow 1982,  R)
77
Creepshow 2 1987,  R)
78
Creepshow III 2007,  R)
79
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
80
Hair Show 2004,  PG-13)
81
Beauty Shop 2005,  PG-13)
82
Little Shop of Horrors 1986,  PG-13)
83
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
84
The Little Rascals 1994,  PG)
85
1408 2007,  PG-13)
86
Who's Your Caddy? 2007,  PG-13)
87
Daddy Day Care 2003,  PG)
Daddy Day Care
i love this movie it so funny
88
Daddy Day Camp 2007,  PG)
89
House Party 1990,  R)
90
House Party 2 1991,  R)
91
House Party 3 1994,  R)
92
Major Payne 1995,  PG-13)
Major Payne
funny
93
Little Man 2006,  PG-13)
94
Little Miss Sunshine 2006,  R)
95
Freedom Writers 2007,  PG-13)
96
First Sunday 2008,  PG-13)
First Sunday
super funny
97
Meet the Spartans 2008,  PG-13)
98
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
99
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
100
Over Her Dead Body 2008,  PG-13)
101
Last Holiday 2006,  PG-13)
Last Holiday
i love this movie
102
The Perfect Holiday 2007,  PG-13)
103
One Missed Call 2007,  PG-13)
104
The Eye 2008,  PG-13)
105
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments