Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. gump486700
  2. Matt

These are my favorites! Movies That make me feel good! Is'nt that what movies are supposed to do?

  gump486700's Rating My Rating
1
Forrest Gump 1994,  PG-13)
2
Tucker: The Man and His Dream 1988,  PG)
3
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
4
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
Ocean's Twelve
Wonderful,& intelegent!always a fun to watch!
5
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
Ocean's Thirteen
ANOTHER HIT!
6
Pretty Woman 1990,  R)
7
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
Very intriging story and funny at the same time!
8
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
They really captured " The Taming of The Shrew
9
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
10
Rocky 1976,  PG)
11
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
GREAT! Very well written & HILARIOUS!
12
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
13
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
14
The Fast and the Furious ,  Unrated)
15
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
16
Fast Times At Ridgemont High 1982,  R)
17
American Pie 1999,  R)
American Pie
An instant classic
18
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
Another instant classic!
19
Tin Men 1987,  R)
20
Eight Men Out 1988,  PG)
21
Eight Below 2006,  PG)
22
Eight Days A Week 1997,  R)
23
Stealing Home 1988,  PG-13)
24
Summer School 1987,  PG-13)
25
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
26
Used Cars 1980,  R)
27
Bachelor Party 1984,  R)
28
Walk the Line 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments