Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Guilou's Rating My Rating
1
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
own it, love it
2
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
very good movie, tearjerker
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
have it......like it
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
seen it, love it
5
Saw II 2005,  R)
Saw II
have the first one, so 2nd one should be good too
6
Schindler's List 1993,  R)
7
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
8
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
tearjerker, loved it
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
10
The Elephant Man 1980,  PG)
11
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
own it, love it
12
Transporter 2 2005,  PG-13)
13
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
own it, love it
14
Flightplan 2005,  PG-13)
Flightplan
very good movie
15
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
seen it, liked it
16
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
own it, love it
17
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
good movie
18
The Cave 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments