My Favorite Movies
| Gudbjorg's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 2 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 3 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 4 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 5 |
Gangs of New York 2002, R) |
|
| 6 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 7 |
Monty Python's Life of Brian 1979, R) |
|
| 8 |
The Spongebob Squarepants Movie 2004, PG) |
|
| 9 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 10 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Sin City 2005, R) |
|
| 12 |
BASEketball 1998, R) |
|
| 13 |
Wayne's World 1992, PG-13) |
|
| 14 |
A Night at the Roxbury 1998, PG-13) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Wayne's World 2 1993, PG-13) |
|
| 17 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 18 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 19 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 21 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 22 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 23 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 24 |
The Godfather 1972, R) |
























