My Favorite Movies
| GuardiaAngel's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 2 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 3 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 5 |
A Time for Dancing 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Call Me - The Rise and Fall of Heidi Fleiss 2004, Unrated) |
|
| 7 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Shut Up And Kiss Me 2004, Unrated) |
|
| 9 |
Locked Up (Gefangen) 2004, R) |
|
| 10 |
Hanging Up 2000, PG-13) |
|
| 11 |
Prick Up Your Ears 1987, R) |
|
| 12 |
Caught Up 1998, R) |
|
| 13 |
Turn It Up 2000, R) |
|
| 14 |
The Air Up There 1993, PG) |
|
| 15 |
Bringing Up Baby 1938, Unrated) |
|
| 16 |
Blow-Up 1966, Unrated) |
|
| 17 |
What's Up, Tiger Lily? 1966, PG) |
|
| 18 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 19 |
Happy Go Lovely 1951, Unrated) |



















