My Favorite Movies


  1. gtrider0
  2. Brandon

Give list a short description

  gtrider0's Rating My Rating
1
Up in Smoke 1978,  R)
Up in Smoke
GHODLY
2
Psycho 1960,  R)
Psycho
KREPPY AS HELL
3
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990,  PG)
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie
tmnt kick ass
4
Scarface 1983,  R)
Scarface
best moive ever!!!!!!
5
Hustle & Flow 2004,  R)
Hustle & Flow
yay yay
6
Enter the Dragon 1973,  R)
Enter the Dragon
amazing
7
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005,  PG-13)
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior)
crazy good!!!
8
The Boondock Saints 2000,  R)
The Boondock Saints
sweet
9
Shaolin Soccer 2001,  PG-13)
10
Tau man ji D (Initial D) 2005,  Unrated)
Tau man ji D (Initial D)
kool drifting scences
11
American Pie 2 2001,  R)
American Pie 2
funny .
12
The Wood 1999,  R)
13
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
14
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
15
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
16
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
17
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
Kill Bill, Volume 2
#1 is better
18
Clerks II 2006,  R)
Clerks II
funny
19
Scary Movie 2 2001,  R)
20
The Outsiders 1983,  PG)
The Outsiders
great
21
Bad Boys 1983,  R)
Bad Boys
watch it cause it will blow ur mind
22
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
Mind boggling
23
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) ,  Unrated)
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW)
not as good as the tv show
24
Mortal Kombat 1995,  PG-13)
25
Mortal Kombat: Annihilation 1997,  PG-13)
26
Carlito's Way: Rise to Power 2005,  R)
Carlito's Way: Rise to Power
holly wood Nicki u wish pdiddy u wish
27
Carlito's Way 1993,  R)
Carlito's Way
screw u benny blanko
28
District B13 (Banlieue 13) 2004,  R)
District B13 (Banlieue 13)
HOLY S#@$%t those guys can jump
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
HAHAHA
30
Escaflowne - The Movie 2000,  PG-13)
Escaflowne - The Movie
Van fanel and folken those guys r gangstars
31
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
Harold & Kumar Go to White Castle
lol me and my friends had a quest like that before only we were headed to the king for some whoopers
32
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
VENOM RAWWWR
33
300 2007,  R)
300
FOR SPARTA AAAAARGRGAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
34
American Gangster 2007,  R)
American Gangster
lol i already saw it .... gangst as shit .....Frank Lucus beitch
35
Judge Dredd 1995,  R)
Judge Dredd
its like the not gay version of star wars
36
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
A Knight's Tale
rest in peace dog .. sweet movie
37
Batman Beyond - Return of the Joker 2000,  PG-13)
Batman Beyond - Return of the Joker
YO THIS IS SUCH A TIZGHT MOVIE
38
The Karate Kid 1984,  PG)
The Karate Kid
Wax on Wax off
39
Godfather 2006,  Unrated)
40
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie 1995,  PG)
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie
good times good times
41
Lord Zedd's Monster Heads: The Greatest Villains of the Mighty Morphin Power Rangers 1995,  Unrated)
42
Short Circuit 1986,  PG)
Short Circuit
good old 80s
43
Short Circuit 2 1988,  PG)
Short Circuit 2
good old 80s sequels
44
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
such a good movie
45
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
suprisingly good
46
Semi-Pro 2008,  R)
Semi-Pro
Love Me Sexy
47
Dracula 2000 2000,  R)
Dracula 2000
wicked
48
Seven (Se7en) 1995,  R)
Seven (Se7en)
gluttony,greed,sloth,envy,wrath,pride,lust... the seven deadly sins (BEST MOVIE EVER)
49
16 Blocks 2006,  PG-13)
16 Blocks
MOS DEF
50
Zoolander 2001,  PG-13)
Zoolander
BLUE STEAL 0_0
51
Grandma's Boy 2006,  R)
Grandma's Boy
i want some of that frankeinstein shit
52
Half Baked 1998,  R)
Half Baked
i work in the costododal arts or a janitor if you wanna be a dick about it
53
How High 2001,  R)
54
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
@.@
55
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 2008,  R)
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay
good movie
56
Blow 2001,  R)
Blow
orgianl ganster
57
The Mist 2007,  R)
The Mist
stupid at first but has a funny ending
58
The Punisher 2004,  R)
The Punisher
punishment
59
Boogie Nights 1997,  R)
Boogie Nights
BEST ... MARK walborg is so funny in this movie
60
Bride of Chucky 1998,  R)
Bride of Chucky
funnnier than scary
61
Seed Of Chucky 2004,  R)
Seed Of Chucky
funnnier than scary
62
Domino 2005,  R)
63
Blade 1998,  R)
64
Beavis and Butt-Head Do America 1996,  PG-13)
65
Road House 1989,  R)
Road House
holy shit this movie is bad ass.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments