My Favorite Movies
| gtrgdss's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 3 |
Lara Croft - Tomb Raider 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 5 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Don Juan DeMarco 1995, PG-13) |
|
| 7 |
Bowfinger 1999, PG-13) |
|
| 8 |
The Jerk 1979, R) |
|
| 9 |
The 10th Kingdom 2002, Unrated) |
|
| 10 |
The Emperor's New Groove 2000, G) |
|
| 11 |
Cinderella 1950, G) |
|
| 12 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 13 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 14 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 15 |
The Wedding Date 2005, PG-13) |
|
| 16 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 17 |
Bicentennial Man 1999, PG) |
|
| 18 |
Midnight Run 1988, R) |
|
| 19 |
Unfaithful 2002, R) |
|
| 20 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 21 |
Love at First Bite 1979, PG) |
|
| 22 |
Guilty As Sin 1993, R) |
|
| 23 |
Milk Money 1994, PG-13) |
|
| 24 |
Shopgirl 2005, R) |
|
| 25 |
Bill & Ted's Bogus Journey 1991, PG) |
|
| 26 |
Total Recall 1990, R) |
|
| 27 |
Anger Management 2003, PG-13) |
|
| 28 |
Houseguest 1995, PG) |
|
| 29 |
The Secret Garden 1993, PG) |
|
| 30 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 31 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 32 |
Mystery Science Theater 3000: The Movie 1996, PG-13) |
|
| 33 |
Jingle All the Way 1996, PG) |
|
| 34 |
All of Me 1984, PG) |


































