My Favorite Movies


  gtpooh's Rating My Rating
1
My Neighbor Totoro 1988,  G)
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
5
Slither 2006,  R)
6
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
7
Kiki's Delivery Service 1989,  G)
8
A Bug's Life 1998,  G)
9
Wallace and Gromit in the Wrong Trousers 1993,  Unrated)
10
A Grand Day Out With Wallace and Gromit 1992,  Unrated)
11
Wallace and Gromit: A Close Shave 1995,  Unrated)
12
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit 2005,  G)
13
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
14
Ghost in the Shell 1996,  R)
15
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
16
Monster House 2006,  PG)
17
Serenity 2005,  PG-13)
18
Wizard of Oz 1925,  Unrated)
19
Die Hard 1988,  R)
20
Lethal Weapon 1987,  R)
21
Kindergarten Cop 1990,  PG-13)
22
Finding Nemo 2003,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments