Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  gtacj2006's Rating My Rating
1
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996,  R)
2
Friday After Next 2002,  R)
3
Boyz n the Hood 1991,  R)
Boyz n the Hood
true movie
4
Menace II Society 1993,  R)
Menace II Society
ol' dog is tha new OG
5
Waist Deep 2006,  R)
Waist Deep
big meat chopin folks arm off
6
Baby Boy 2001,  R)
Baby Boy
melvin da latest OG
7
Bad Santa 2003,  R)
8
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
betta than you got served
9
The Hills Have Eyes 2006,  R)
The Hills Have Eyes
favorite horror movie
10
The Hills Have Eyes 2 2007,  R)
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
jack the king of pirates
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
one of the best disney movies
14
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
better than the remake
15
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
its ite
16
The Nutty Professor 1996,  PG-13)
The Nutty Professor
funny as hell
17
Nutty Professor II - The Klumps 2000,  PG-13)
Nutty Professor II - The Klumps
funnier than the first
18
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
better than all the rest of em
19
The Matrix Reloaded 2003,  R)
The Matrix Reloaded
not as good as 1, but betta than 3
20
ATL 2006,  PG-13)
ATL
big boi whooped dat boy in tha parkin lot
21
Dead Presidents 1995,  R)
Dead Presidents
chris tuckerz giant eyes when he died
22
Friday 1995,  R)
23
Next Friday 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments