My Favorite Movies
| GRoss6's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hairspray 1988, PG) |
|
| 2 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 3 |
Harlem Nights 1989, R) |
|
| 4 |
Arabian Nights 1942, Unrated) |
|
| 5 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Adam Sandler's Eight Crazy Nights 2002, PG-13) |
|
| 7 |
Boogie Nights 1997, R) |
|
| 8 |
40 Days and 40 Nights 2002, R) |
|
| 9 |
Ruby Bridges 1998, Unrated) |
|
| 10 |
A Raisin in the Sun 1961, PG) |
|
| 11 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 12 |
The Hills Have Eyes 2006, R) |
|
| 13 |
Black Sunday 1977, R) |
|
| 14 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 15 |
Redemption - The Stan "Tookie" Williams Story 2003, Unrated) |















