Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  GRLNEXDOOR's Rating My Rating
1
The Rules of Attraction 2002,  R)
2
Pretty in Pink 1986,  PG-13)
3
The Breakfast Club 1985,  R)
The Breakfast Club
ONE OF MY OLDIE BUT GOODY FAVES OF ALL TIME!!!:)
4
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
5
The Players Club 1998,  R)
6
Suicide Club 2002,  R)
7
Sixteen Candles 1984,  PG)
8
Less Than Zero 1987,  R)
Less Than Zero
AWESOME!!!
9
St. Elmo's Fire 1985,  PG-13)
St. Elmo's Fire
one of my old faves
10
The Outsiders 1983,  PG)
11
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
12
The Love Guru 2008,  PG-13)
13
Ten Inch Hero 2008,  R)
Ten Inch Hero
AWESOME MOVIE=) THE REAL DEAL!!!
14
My Bloody Valentine 3-D 2009,  R)
My Bloody Valentine 3-D
AWESOME BABY!!!!!!!:)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments