My Favorite Movies


  grimm667's Rating My Rating
1
The Texas Chainsaw Massacre 2 1986,  R)
2
Dead Alive (Braindead) 1992,  R)
3
Total Recall 1990,  R)
4
Dawn of the Dead 1978,  R)
5
Re-Animator 1985,  R)
6
Shaun of the Dead 2004,  R)
7
The Devil's Rejects 2005,  R)
The Devil's Rejects
great editing and great soundtrack
8
Aliens 1986,  R)
Aliens
This is the best movie in the series. Not only does it contain the most action, but it has Bill Paxton in it.
9
Green Street Hooligans 2005,  R)
10
Mallrats 1995,  R)
11
Grindhouse 2007,  R)
12
Hot Fuzz 2006,  R)
Hot Fuzz
Hilarious, the funniest movie i have seen in a long time.
13
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
14
Pan's Labyrinth 2006,  R)
Pan's Labyrinth
Flixster - Share Movies
15
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
16
Grandma's Boy 2006,  R)
17
GoodFellas 1990,  R)
18
American History X 1998,  R)
19
The Dark Crystal 1982,  PG)
20
The Crow 1994,  R)
The Crow
even the soundtrack was great about this
21
Natural Born Killers 1994,  R)
22
The Fisher King 1991,  R)
23
Big Trouble in Little China 1986,  PG-13)
24
Super Troopers 2002,  R)
25
True Romance 1993,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments