My Favorite Movies
| grifoneob89's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hook 1991, PG) |
|
| 2 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 3 |
Patch Adams 1998, PG-13) |
|
| 4 |
Jakob the Liar 1999, PG-13) |
|
| 5 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 6 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 8 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Ali 2001, R) |
|
| 10 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 11 |
Man on the Moon 1999, R) |
|
| 12 |
The Truman Show 1998, PG) |












