My Favorite Movies
| gretchentweed's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Buena Vista Social Club 1998, G) |
|
| 3 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 4 |
Hero 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Run Lola Run (Lola rennt) 1998, R) |
|
| 6 |
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004, PG-13) |
|
| 7 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 8 |
Buffalo 66 1998, R) |
|
| 9 |
Coal Miner's Daughter 1980, PG) |
|
| 10 |
Wandâfuru raifu (After Life) 1998, Unrated) |
|
| 11 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 12 |
Delicatessen 1991, R) |
|
| 13 |
Enron: The Smartest Guys in the Room 2004, R) |
|
| 14 |
Loose Change 2nd Edition 2005, Unrated) |
|
| 15 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 16 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 17 |
Good Bye, Lenin 2002, R) |
|
| 18 |
Raising Victor Vargas 2002, R) |


















