My Favorite Movies
| GreekDiva's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sex and the City 2008, R) |
|
| 2 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Looking for Alibrandi 2000, Unrated) |
|
| 4 |
Beaches 1988, PG-13) |
|
| 5 |
Big Business 1988, PG) |
|
| 6 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 7 |
North 1994, PG) |
|
| 8 |
Sleeping with the Enemy 1991, R) |
|
| 9 |
Muriel's Wedding 1994, R) |
|
| 10 |
Stage Door 1937, Unrated) |
|
| 11 |
Forever, Darling 1956, Unrated) |
|
| 12 |
Yours, Mine and Ours 1968, Unrated) |
|
| 13 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 14 |
Dragon: The Bruce Lee Story 1993, PG-13) |
|
| 15 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 16 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 17 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 18 |
The Long, Long Trailer 1954, G) |
|
| 19 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 20 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 21 |
Failure to Launch 2006, PG-13) |
|
| 22 |
Carlito's Way 1993, R) |
|
| 23 |
27 Dresses 2008, PG-13) |
|
| 24 |
The First Wives Club 1996, PG) |
|
| 25 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 26 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 27 |
Obsessed 2009, PG-13) |
|
| 28 |
The Big Street 1942, G) |



























